Badania prenatalne – interpretacja wyników

Badania prenatalne wyniki – jak je interpretować?

NALEŻY PAMIĘTAĆ, ŻE KAŻDY WYNIK NIEINWAZYJNEGO BADANIA PRENATALNEGO, NIEZALEŻNIE OD JEGO MARKI I PRODUCENTA, PREZENTUJE PRAWDOPODOBIEŃSTWO A NIE DIAGNOZĘ.

Interpretacji wyników zarówno nieinwazyjnych badań przesiewowych, jak i zabiegów inwazyjnych, powinien dokonywać tylko lekarz, który je wykonał lub zlecił.

Jedynie specjalista jest w stanie porównać wynik badania z dotychczasowym przebiegiem ciąży oraz odnieść go do całościowego stanu klinicznego pacjentki. Jego ocena opiera się na dokładnym wywiadzie, licznych badaniach fizykalnych oraz znajomości jej osobistych czynników ryzyka np. historii chorób w rodzinie.

Dodatkowo wyłącznie lekarz posiada wiedzę na temat szczegółów technicznych sposobu przeprowadzania danego badania oraz czynników, które mogą wpłynąć na jego wynik.

Interpretacja wyników złożonych, zaawansowanych testów genetycznych (takich jak VERAgene),  wymaga od niego znajomości specjalistycznych terminów czy wskaźników.

Dlaczego VERAgene?

Zobacz, dlaczego warto wykonać nieinwazyjne badanie prenatalne VERAgene – jedyne badanie wykrywające choroby monogenowe.

Zobacz więcej
Jak wykonać?

W punkcie pobrań lub u lekarza ginekologa. Wybierz dogodny dla siebie sposób wykonania badania prenatalnego

 

Zamów badanie prenatalne VERAgene przez internet.

 


Wybierz punkt pobrań, w którym chcesz wykonać badanie i zapłać. Przy zakupie skorzystaj z rabatu 20% na badania podstawowe używając kodu rabatowego
VERA20