Przebieg badania prenatalnego VERAgene

Od skierowania do pobrania materiału

Jak wygląda przebieg badania prenatalnego VERAgene?


Badanie prenatalne VERAgene możesz wykonać zarówno w gabinecie lekarskim, jak i w punkcie pobrań Synevo. W obu przypadkach samo badanie trwa bardzo krótko. Od matki pobierane są 2 probówki krwi żylnej, natomiast od ojca biologicznego dziecka pobierany jest wymaz z policzka. Dzięki temu badanie prenatalne VERAgene jest całkowicie bezpieczne – samo jego przeprowadzenie nie wiąże się z żadnym ryzykiem poronienia lub komplikacji w trakcie ciąży.

Pamiętaj, że wynik każdego badania prenatalnego, w tym także testu VERAgene, musi być skonsultowany z lekarzem.

Wykonując w Synevo


 

 

Jeżeli lekarz prowadzący ciążę nie posiada w ofercie testu VERAgene, nadal możesz go wykonać. Wykonasz je szybko w punkcie pobrań Synevo w Twojej okolicy. Wystarczy kupić badanie w sklepie internetowym store.synevo.pl.

Następnie należy udać się do lekarza, aby wypełnił skierowanie. Jest to niezbędne do precyzyjnego ustalenia tygodnia ciąży oraz zebrania istotnych informacji klinicznych.

Dysponując podpisanym skierowaniem możesz udać się wraz z ojcem biologicznym dziecka do punktu pobrań Synevo na pobranie materiału.

Wynik otrzymasz w ciągu 7-9 dni

 

Wykonując u lekarza


Upewnij się, że lekarz, do którego się udajesz, posiada w swojej ofercie badanie prenatalne VERAgene. Jeśli nie jesteś pewna, sprawdź listę naszych partnerów.

Lekarz wypisze skierowanie na badanie i pobierze odpowiedni materiał – krew żylną matki oraz wymaz z policzka od ojca biologicznego dziecka

Po około 7-9 dniach lekarz otrzyma wynik badania i będzie w stanie wyjaśnić Ci jego znaczenie

badanie prenatalne llekarz