Badanie prentalne VERAgene

Jeden test, który wykrywa aneuploidie, mikrodelecje i mutacje punktowe.

Badania prenatalne


Badanie prenatalne jest to badanie wykonywane u kobiety w ciąży w celu sprawdzenia ewentualnych uszkodzeń płodu przed urodzeniem. Badania prenatalne dzielimy na

  • inwazyjne – materiał pobierany jest bezpośrednio od płodu, co wiąże się z koniecznością wykonania skomplikowanej i obarczonej ryzykiem poronienia procedury medycznej
  • nieinwazyjne – pozwala na wykrycie wad genetycznych płodu po pobraniu krwi matki, a w przypadku VERAgene również materiału genetycznego ojca biologicznego.

Nieinwazyjne badania prenatalne takie jak VERAgene, czy VERACITY oferują znacznie większe bezpieczeństwo. Dają one również możliwość wykrywania wad genetycznych na znacznie wcześniejszym etapie ciąży.

 

badanie prenatalne veragene czym jest

 

Jak działa VERAgene?


VERAgene jest jedynym nieinwazyjnym testem prenatalnym, który może jednocześnie przeprowadzać badanie w kierunku aneuploidii, mikrodelecji i chorób monogenowych.

Choroby badane za pomocą VERAgene mają często ciężki przebieg i wpływają znacznie na jakość życia. Te choroby genetyczne mogą występować jako wrodzone anomalie, opóźnienie rozwoju, utrata słuchu, utrata wzroku, zaburzenia metaboliczne i wiele innych.

Podczas ciąży wolne DNA komórek płodowych jest uwalniane przez łożysko i krąży we krwi matki wraz z jej własnym DNA pochodzącym z komórek organizmu. Bezkomórkowe DNA jest izolowane z krwi matki i analizowane wraz z próbką DNA od ojca w celu identyfikacji potencjalnych mutacji genetycznych przy użyciu opatentowanej bioinformatycznej technologii nowej generacji.

Wyniki testu przesiewowego są następnie wysyłane do lekarza, który przekazuje i omawia je z badaną rodziną.

Jakość
VERAgene

Zobacz, jak precyzyjnym badaniem jest VERAgene

Więcej
VERAgene
a inne badania

Zobacz porównanie technologii nieinwazyjnych testów prenatalnych (NIPT)

DNA
Ojca

Sprawdź, co daje Ci analiza DNA obojga rodziców

Więcej

Czy istnieją ograniczenia wiekowe dla przeprowadzenia badania VERAgene?


Nie

VERAgene można wykonać u kobiet w ciąży w każdym wieku, ponieważ bada on uszkodzenia genetyczne, których ryzyko wystąpienia nie jest zależne od wieku.

Dlaczego warto wykonać badanie VERAgene


W przeciwieństwie do aneuploidii, ryzyko mikrodelecji i chorób monogenowych nie jest związane z wiekiem i nie wykazuje biomarkerów chemicznych ani ultrasonograficznych, które umożliwiłyby wczesne ich wykrycie.

Skumulowane ryzyko występowania u płodu jednej z wad genetycznych badanych za pomocą VERAgene wynosi nieco ponad 1 na 100 i może być wyższe w niektórych społecznościach etnicznych, gdzie występowanie określonych wad genetycznych jest częstsze.

VERAgene umożliwia precyzyjną identyfikację występowania tych stanów chorobowych w celu pomocy rodzicom w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących możliwych terapii i dalszego postępowania klinicznego.

 

 

badanie-prenatalne-dlaczego-warto

 

Jakie schorzenia wykrywa VERAgene?

VERAgene umożliwia wykrywanie

  • trisomii 21, 18, 13
  • aneuplodii chromosomów płciowych
  • mikrodelecji – niewielkich ubytków w łańcuchu DNA
  • 100 chorób monogenowych
Więcej informacji

 

Jak wykonać badanie prenatalne VERAgene?


Wykonaj u lekarza

Należy zapytać swojego lekarza o możliwość przeprowadzenia testu VERAgene. Po pobraniu próbki krwi od pacjentki lekarz także pobierze materiał do badania od ojca.

Sprawdź listę
W punkcie pobrań Synevo

Kup badanie w sklepie internetowym i wykonaj je w dowolnym punkcie pobrań Synevo.
Pamiętaj o skierowaniu!

Próbki zostaną poddane analizie w naszych laboratoriach, a wyniki badania zostaną przesłane lekarzowi w ciągu 7-9 dni roboczych.